Holandija i Norveška u finalu EP za rukometašice

U finalu EP za rukometašice igraće Holandija i Norveška. Holanđanke su u prvom polufinalnom meču bile bolje od Danske rezultatom 26:22 (13:13), dok je branilac titule, selekcija Norveške, savladala Francusku sa 20:16 (11:9). Holandske rukometašice su do trijumfa došle sjajnom igrom na startu drugog poluvremena, kada su napravile seriju od 6:0. Najefikasnija kod pobjednika bila je Estavana Polman sa 7 golova, a na drugoj strani istakla se Stine Jorgensen sa 6 pogodaka. Nešto više uzbuđenja viđeno je u drugom polufinalnom meču.  Francuskinje su se odlično držale protiv favorizovanog protivnika tokom većeg dijela meča. U 52. minutu imale su i minimalnu prednost (16:15), ali su Norvežanke odigrale sjajno u završnici i serijom 5:0 stigle do plasmana u veliko finale. Nora Mork je sa 7 pogodaka predvodila Norvešku, a najbolja u poraženom sastavu bila je Alexandra Lacrabere sa 3 gola. Finalni meč igra se sutra od 18 časova u Göteborgu.