Bosna – Krivaja 36:29 (15:13)

BUljina 1.jpgKSC“Mladost. Gledalaca: 300. Sudije: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović (oba Tuzla). Delegat: Mileta Kekić (Mostar). Sedmerci: Bosna 3(3), Krivaja 4(2). Isključenja: Bosna 4 min, Krivaja 4 min.

BOSNA: En.Sirćo (12 odbrana), Žiga (6 odbrana, 1 sedmerac), Limo 2, Imamović, Mimić 6, Spahić, Hrnjić 1, Balta 4, Zečević 2, Bečak 2, Buljina 3, Lončar 9(3), Travančić 3, Čabaravdić 4, Dokso, Sorguč. Trener: Mirza Handžić

KRIVAJA: Selimbegović (15 odbrana), Zilkić, Došić, Avdić 10(2), Bašić 4, Sinanović, Zulkić, Alić 5, Fejzić 2, Muhić, Huskić 5, Demirović, Smailbegović, Taletović, Abdurahmanović 3, Mašić. Trener: Fuad Terzić

I u drugoj uzastopnoj utakmici na domaćem terenu, rukometaši Bosne su upisali pobjedu i to protiv potencijalno izravnog kandidata u borbi za opstanak. Za razliku od meča protiv Zrinjskog, protiv Krivaje je Bosna puno bolje otvorila utakmicu i na startu došla do prednosti 5:2. Do kraja prvog poluvremena je Bosna stalno u prednosti, ali je razlika između jednog i tri gola. Poptuno ista slika na početku drugog dijela i tek u 45.minuti Bosna prvi put ima četiri gola razlike, 25:21. Gosti iz Zavidovića još jednom prijete i deset minuta prije kraja dolaze na jedan gol zaostatka, ali u samom finišu Bosna kao i protiv Zrinjskog pojačava ritam i na kraju slavi i sa najvećom razlikom koju je imala u toku utakmice. Raduje da je igra ipak bila bolja nego u prvom kolu, a treba reći i da je Bosna barem na nekoliko sati zasjela na prvo mjesto na tabeli Premijer lige. Ne mora ništa značiti, ali psihološki nije loše za jednu ovako mladu ekipu koja u narednom kolu prvi put gostuje i to kod ekipe Gračanice.