Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Bosna – Derventa 26:23 (15:14)

RK Bosna februar 2015 SmallKSC“Mladost“. Gledalaca: 300. Sudije: Andrej Kolobarić i Darko Džeba (oba Mostar). Delegat: Zoran Andušić (Prijedor). Sedmerci: Bosna 4(4), Derventa 5(4). Isključenja: Bosna 2 min, Derventa 4 min.

BOSNA: Sirćo (12 odbrana, 1 sedmerac), Grujić 2, Čabaravdić 3, Burić, Balta 2, Sorguč, Zečević 2, Hrnjić, Hadžić, Imamagić, Hurem 7, Limo, Bečak 2, Skopljak 6(4), Duraković 2, Hasečić. Trener: Fikret Hurem

DERVENTA: Bojić (8 odbrana), Starčević (5 odbrana), Živanić, N.Zekić, Sibinčić 1, Lukić, Zemunović 10(4), Đurđević, Ninković, Mišanović, Čustić, B.Stanković 1, S.Stanković 4, Pekić 2, V.Zekić 2, Marčeta 3. Trener: Zoran Dokić

Sjajnu utakmicu su večeras odigrali visočki rukometaši i sasvim zasluženo su pobjedili jednu od najboljih ekipa u ligi. Od početka utakmice se vidjela velika želja kod igrača Bosne koji su konstantno imali prednost, čak i do tri gola razlike, a mogla je prednost biti i veća da nije bilo puno tehničkih pogrešaka zbog kojih je na poluvremenu prednost bila minimalna. Na početku drugog Derventa igra bolje i dvadesetak minuta prije kraja gosti dolaze do dva gola razlike i činilo se da Bosna pada i da neće imati snage za novi preokret. Ipak, tada se domaći bude i igraju kao u transu posljednjih 20 minuta, Sirćo čini čuda na golu, napadački je Bosna raznovrsna i slijedi serija od 5:0 za novo vodstvo, a onda i potpuni raspad kod gostiju koji su do kraja zabili samo četiri gola i Bosna dolazi do super vrijedne pobjede koja sada širom otvara vrata opstanka. U narednom kolu Bosna gostuje kod Konjuha.