Bosna remizirala sa Al Naserom!

U posljednjoj provjeri pred početak nove sezone nogometaši Bosne su odigrali zanimljivu međunarodnu prijateljsku utakmicu protiv kuvajtske ekipe Al Naser koja se nalazi na pripremama u našj zemlji. Iako su Kuvajćani bili potpuna nepoznanica za sve nas, već u otvaranju utakmice se moglo vidjeti da sa radi o vrlo kvalitetnom i trkački dominantnom protivniku. Protiv takve ekipe se Bosna nije najbolje snašla pa su gosti preko Abdurahmana Muse poveli već u 8.minuti. Bosna je uzvratila golom A.Džafića u 23.minuti, ali već u 27.minuti preko Brazilca Patrica gosti opet vode. Jedanaesterac u posljednjoj minuti prvog dijela za Bosnu uspješno je realizovao M.Džafić za 2:2. U drugom dijelu je Al Naser bio još konkretniji, pa su golovima još jednog Brazilca Jonsona u 51. i 61.minuti poveli sa 4:2. Bosna se “budi” u finišu utakmice i golovima igrača s klupe Šete(84) i Tajića(89) uspijeva izjednačiti na konačnih 4:4. Jedna ovakva utakmica sa vrlo kvalitetnim protivnikom je sigurno bila pun pogodak pred start prvenstva i Orašje koje vjerovatno nema kapacitete kao Al Naser, ali će Bosna u taj susret sada ipak ući “hladnije glave” i sa više opreza, što je u svakom slučaju bolje od pretjerane euforije

U dosadašnjim prijateljskim utakmicama Bosna je ostvarila ove rezultate: Bosna – Velež 0:2, Bosna – Fojnica 5:2, Bosna – Fojnica 6:0, Bosna – Čelik 0:2, Bosna – Bosna Sarajevo 5:2, Bosna – Župča 2:1, Bosna – Travnik 1:1, Bosna – Fojnica 1:0, Bosna – Sutjeska 2:1, Bosna – Rudar Breza 5:0, Bosna – SAŠK 3:0, Bosna – Al Naser 4:4.