Rukometaši Bosne-Prevent se obrukali u Prijedoru!

{jcomments off}altUtakmica koja je najavljivana kao “prekretnica” čini se da je to i bila, samo ne u pozitivnom, nego u negativnom smislu. Gostovanje u Prijedoru je po svemu sudeći okončalo Bosnine ambicije po pitanju trećeg mjesta koje vodi u regionalnu ligu. Počelo je dobro, Bosna-Prevent je kontrolisala igru i rezultat i u 25.minuti imala vodstvo 15:9, a na poluvremenu 17:13. Prave ekipe to rutinski privode kraju protiv protivnika kakav je Prijedor, ali ne i visočka Bosna. Komplikacije počinju u drugom poluvremenu kada se prednost lagano topi, da bi u 45.minuti bilo 21:21. Već tada se dao naslutiti rasplet koji je i uslijedio. U 52.minuti je 26:23 za Prijedor, u 58. domaćin ima 30:26 i priči je kraj. Konačan rezultat 32:27 samo oslikava nemoć u drugom poluvremenu i pomalo nevjerovatan podatak da je Bosna-Prevent u jednom poluvremenu izgubila sa 11 golova razlike od prosječne ekipe kakav je Prijedor. Slijedi gostovanje u Živinicama kod Konjuha i onda kraj polusezone protiv Bosna BH-Gas u Visokom. Prognozama se nećemo baviti, ali bez obzira na ishode tih mečeva, u zimskoj pauzi treba podvući crtu i napraviti rez i u igračkom i u organizacionom smislu