Bosna-Prevent – Izviđač 30:33 (17:17)

KSC“Mladost“. Gledalaca: 300. Sudije: Adnan Muhtarević i Jasenko Omerefendić (oba Živinice). Delegat: Dušan Popović (Banja Luka). Sedmerci: Bosna 13(11), Izviđač 3(0). Isključenja: Bosna 8 min, Izviđač 10 min.

BOSNA-PREVENT: Tatar (10 odbrana, 3 sedmerca), En.Sirćo, Balta, Vranac 5, Zečević 2, Halilbegović, Omerović, Burić, Skopljak, Ahić 3(2), Ed.Sirćo 8, Mustafić 12(9), Geko, Limo, Begović, Žiga. Trener: Samir Jamaković.

IZVIĐAČ: Burić (8 odbrana, 2 sedmerca), Bumbar (5 odbrana, 1 sedmerac), Miličević, Malinović 6, Zeljić 2, Herceg, Jurić 4, Matić 8, Čolak, Mucić 1, Boras 2, Grbavac, Ilić 4, Džeba, Milas, S.Burić 5. Trener: Zdenko Grbavac.

Zaslužena pobjeda rukometaša Izviđača koji su imali više snage u završnici, s obzirom da su rotirali više igrača tokom utakmice. Prvo poluvrijeme je bilo potpuno izjednačeno, sa stalnim promjenama ekipa u minimalnom vodstvu. Tako je nastavljeno i drugo poluvrijeme, sve do 47. minute kada Bosna-Prevent dolazi do dva gola razlike (26:24). Međutim, uslijedio je veliki pad u igri domaćina i u naredne tri minute Izviđač pravi seriju od 4:0, te u 50. minuti ima 26:28. Narednih pet-šest minuta se igra gol za gol, sve do same završnice u kojoj Bosna-Prevent fizički pada, a poletni gosti koriste i slave pobjedu. Najveća dobit ove utakmice je ponovo dobro izdanje mladog Vranca, te nastup Balte u dobrom dijelu prvog poluvremena. Bitno je reći i da sudijski par iz Živinica definitivno nije bio dorastao jednoj ovako izjednačenoj i uzbudljivoj utakmici.