Bosna – Slaven 1:0

Stadion Luke, Gledalaca: 200. Sudija: Mirko Buljan (Mostar) 7. Pomoćnici: Marko Perić i Zdenko Raguž (oba Mostar). Delegat: Ramiz Omanović (Bihać). Strijelac: 1:0 Čabaravdić (32). Žuti kartoni: Hadžić i Džafić (Bosna), Salihović (Slaven). Igrač utakmice: Amar Čabaravdić (Bosna) 7.

BOSNA: Hadžić 7, Mustagrudić 7, Bajrić 6,5, Genjac 6,5, Alijagić 6,5, Lepić 6,5, Čabaravdić 7, Ad.Hodžić 7(90. An.Hodžić -), Džafić 6,5, Sivac 6,5(80. Lelo -), Puščul 6,5(85.Šeta -). Trener: Avdo Kurdija

SLAVEN: Baščelić 6, Šehić 5,5, Aličić 6(79.Hodžić -), Memišević 6(58.M.Majdančić 5,5), Hasanović 6, Trumić 6, Omerkić 6, Zoletić 6, Mulavdić 5,5, Salihović 5,5, Mašić 5,5(46. A.Majdančić 5,5). Trener: Muhamed Vrtagić.

Napokon pobjeda nogometaša Bosne koja je ostvarena teškom mukom, ali je sasvim zaslužena. Bosna je u prvom poluvremenu dva puta opasno zaprijetila gostima iz Živinica, a u 32.minuti nakon ubacivanja Hodžića, Čabaravdić pogađa glavom za vodstvo. U prvom dijelu su jednom u prilici bili i gosti. Drugo poluvrijeme je Bosna igrala pomalo u strahu od izjednačenja, pa je tek u finišu stvorila neke prilike, dok su gosti nekoliko puta opasno prijetili, ali nisu zabili i Bosna je prvi put ovog proljeća slavila pobjedu. Ova pobjeda ostavlja nadu za opstanak, ali još puno teških utakmica će Bosna morati riješiti u svoju korist do kraja sezone. Narednog vikenda slijedi putovanje u Doglode na megdan Sašk Napretku.