Široki Brijeg bolji od Sarajeva, Željo rutinski sa Vitezom

Odigrane su i posljednje dvije utakmice 18.kola nogometne Premijer lige BiH. U derbiju na Pecari je Široki Brijeg savladao ekipu Sarajeva sa 1:0, a strijelac jedinog gola je bio Danijel Kožulj u 69.minuti meča. Na Grbavici je Željezničar rutinski savladao ekipu Viteza sa 3:0. Domaći su poveli golom Beganovića u 47.minuti, 20 minuta prije kraja Vitez ostaje sa igračem manje zbog isključenja Barišića, a nakon toga Željezničar postiže još dva gola preko Mujagića i Hadžiahmetovića. Ovim utakmicama je završen prvi dio sezone i prvenstvo se nastavlja tek na proljeće, a na prvom mjestu će prezimiti Sloboda sa 40 bodova, drugi je Zrinjski sa 39, treći Široki Brijeg ima 36, a četvrti Radnik 35 bodova, dok je Sarajevo na petom mjestu sa 34 i to su kandidati za osvajanje titule. Borba za opstanak će takođe biti vrlo zanimljiva, s tim da su već otpisani Drina sa devet i Velež sa osam bodova.