Bosna bolja od drugog tima Sarajeva

Nogometaši Bosne su danas u prijepodnevnim satima odigrali najavljenu prijateljsku utakmicu protiv ekipe Sarajeva. Treba reći da je to ipak bila druga ekipa tima s Koševa, ali je recimo nastupio Alen Škoro, dok je šef stručnog štaba bordo tima Jirži Plišek bio na tribinama, što znači da to nije bila ekipa Sarajeva na koju se ne računa. Zbog toga nas i raduje da je Bosna bila puno bolji tim koji je na kraju i slavio sa 2:0, golovima Šete i Puščula. Bosna je posebno bila bolja u prvom poluvremenu, sa kojim je apsolutno zadovoljan i šef stručnog štaba Adnan Fočić, s tim da Fočić nije potpuno zadovoljan drugim poluvremenom. Bosna je povela u ranoj fazi utakmice golom Šete i potpuno dominirala. Igrao se sjajan presing po cijelom terenu za koji gosti nisu imali rješenja, pa je Bosna mogla postići još najmanje dva gola u tom dijelu igre. I u drugom poluvremenu je Bosna bila bolja, ali ne više toliko dominatna, iako je preko Puščula postigla još jedan pogodak. Tek u finišu je zaprijetilo i Sarajevo, ali gol nisu dali, iako je i Fočić izvršio dosta izmjena. Što se tiče sastava, on se već nazire i tu su prisutne još neke dileme, posebno oko desnog boka koji je za sada najproblematičniji. Sutra će u 17.30 biti odigrana i posljednja provjera pred početak prvenstva, a protivnik će biti Ozren. Fočić najavljuje da će igrati dvije postave po jedno poluvrijeme. Inače, utakmicu protiv Sarajeva je počela postava: Bekan, Bajić, Alijagić, Genjac, Ferhatović, M.Džafić, Puščul, An.Hodžić, Šeta, Ad. Hodžić, Ćesa. Ono što je sigurno da će se forsirati formacija 4-2-3-1, dakle sa samo jednim isturenim napadačem, ali i vrlo ofanzivnim veznim redom. Fočić je već odredio 24 nogometaša koji će biti u kadru za prvenstvo, ali taj spisak će se objelodaniti nakon utakmice protiv Ozrena.