(FOTO) Bosna (V) – Bosna (S) 4:1, Šeta zabio četiri gola!

Otprilike smo ovakav start sezone u Drugoj ligi Centar i priželjkivali. Autoritativno od prvog kola, da se svim protivnicima da do znanja da je Bosni ovo samo prolazna liga i da nas zanima isključivo prvo mjesto. Protivnik je bila sarajevska Bosna, ekipa koja se prošle sezone borila do samog kraja za prvo mjesto, a završila druga. Fočić nas nije iznenadio sa sastavom, s tim da Alen Čehajić nije imao pravo nastupa pa je od prve minute zaigrao Anel Hodžić, a Ramić na desnom boku od prve minute. Ostalo je bilo kao i protiv Olimpica, dakle: Bekan – Ramić, Genjac, Alijagić, Ferhatović – Puščul, M.Džafić – An.Hodžić, Šeta, Ad.Hodžić – Ćesa, s tim da je već u 37. minuti An. Hodžića zamjenio Čabaravdić. Počelo je pomalo nervozno i u grču, pa su gosti prvi zaprijetili, ali se onda otvorilo. U 14. minuti Šeta je iskosa sa desne strane iznenadio uspavanog gostujućeg golmana Bešlića i to je 1:0. Samo šest minuta nakon toga već je 2:0. Asistent je Ćesa, a pogađa efektno ponovo Šeta. To sigurno vodstvo ponovo je malo opustilo domaće nogometaše, pa su u 34. primili i pogodak preko Čakala. Prije tog gola Bosna je propustila još dvije velike prilike preko Džafića i Alijagića. U finišu prvog dijela ponovo pogodak. Sjajno je ubacio Ramić sa desne strane, u duelu je Ćesa, lopta preskače na drugu stativu, a tamo je opet igrač utakmice Ervin Šeta i ovoga puta glavom postavlja rezultat prvog poluvremena 3:1. I u nastavku Bosna počinje furiozno, pa je već u 50. minuti 4:1. Korner sa lijeve strane na prvu stativu, tamo je, već pogađate, sveprisutni Šeta i Bešlić je opet nemoćan. Do kraja utakmice visočka Bosna je propustila priliku da do vrha napuni mrežu gostiju, a najbolje prilike su imali Ćesa i Džafić kada su bili sami ispred vrlo zaposlenog gostujućeg golmana. S druge strane je sve opasnosti rješavao odlični Bekan. Kada se sve sabere možemo biti zadovoljni, iako šef stručnog štaba Fočić ima neke zamjerke, prije svega na indolentnost u nekim situacijama za pogodak, te opuštanje kod ozbiljnijeg vodstva. Ipak, ono što je najvažnije, prvi bodovi su upisani, a konkurentima je poslana jasna poruka koliko smo jaki. Za kraj smo ostavili nešto vrijedno posebnog pomena. Danima smo apelovali na ljubitelje nogometa u Visokom kako bi trebali doći na utakmicu i podržati Bosnu, i Visočani su napokon pozitivno odgovorili. Sigurno 500 gledalaca na “umivenim” tribinama stadiona Luke, gromoglasni aplauzi za svaku borbenost, dobar potez i naravno golove. Podsjetila je atmosfera na one nekadašnje subote kada je taj dan bio praznik nogometa i kada se podrazumijevalo poslijepodne u visočkom “hramu” nogometa. Bilo je prisutno i puno poznatih lica iz svijeta nogometa, a izdvojit ćemo bivšeg selektora reprezentacije BiH gospodina Fuada Muzurovića – Dajdžu. Visočani su položili ispit, velika većina prisutnih je kupila i ulaznicu i možemo reći samo svaka čast i tako nastavite. Sljedeće subote je Ilijaš, ni to nije daleko, a onda opet domaća utakmica i tako dalje do konačnog cilja, a to je, naravno, prvo mjesto.

{joomplucat:191 limit=9|columns=4}