OKK Čelik poražen od Vogošće pred domaćom publikom

Košarkaši zeničkog Čelika odigrali su derbi susret 11. kola sa ekipom Vogošće, gdje su pred domaćom publikom poraženi rezultatom 57:75.

Gosti su na samom početku susreta krenuli dosta bolje u odnosu na domaću ekipu, tako se na odmor otišlo sa rezultatom 33:42. U nastavku susreta također je zabilježena inicijativa Vogošće, koja je sa šest poena prednosti završila treću četvrtinu, a da bi u posljednjih deset minuta susreta gosti prednost povećali na konačnih 57:75.

Kod domaćih su najefikasniji bili Alić sa 16 i Avdagić sa 11 poena, dok su se kod gostiju najbolje istakli Peljto sa 26 i Fazlić sa 23 poena.

Prvi dio A1 lige zenički košarkaši završili su sa omjerom 6:5 u pobjedama i sa 17 poena, a takmičenje se nastavlja 23. januara kada Čelik u okviru 12. kola gostuje kod Orlovika.