Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Nažalost, i to se dogodilo. Nogometaši Bosne u okviru 7. kola Druge lige Centar, nisu na stadionu Luke u Visokom uspjeli savladati ekipu Borca iz Jelaha. Ovaj meč smo i najavljivali kao do sada najteži za Bosnu na domaćem terenu, jer je ekipa Borca uz Bosnu bila jedina neporažena ekipa u ligi. Sada smo se uvjerili i zašto je to tako. Borac je igrao vrlo smireno i organizovano tokom svih 90 minuta, pa iako su se orjentisali uglavnom na odbranu svog gola, nisu bili bezopasni u napadu. Bosna je bila i oslabljena neigranjem Šete i Ferhatovića, a pojačanje Fočić nije imao pravo nastupa. Zato je šef stručnog štaba Bosne Adnan Fočić napravio neke prisilne rokade, pa je na desnom boku zaigrao Bajić, a na lijevom Ramić, dok je Čehajić trebao odigrati centralnog veznog ujesto Šete. Počelo je prečkom Džafića već u 2. minuti i činilo se da Bosna može lako do pobjede. Međutim, u 6. minuti prečku pogađaju i gosti i onda počinje “mučenje” nogometaša Bosne. Do kraja poluvremena su igrači u žutim dresovima stvorili nekoliko prilika, ali gola nije bilo. U drugom Bosna kreće još ofanzivnije, ulazi Đip umjesto Ramića, domaćin stvara nekoliko prilika, ali gola jednostavno nema. Ulazi kasnije i Mahmić, pa onda i Idriz Džafić, Bosna stvara veliki završni pritisak, ali se na ovoj utakmici najviše iskazala Bosnina velika boljka od početka sezone, a to je hronična neefikasnost, s tim da nije bilo puno ni pravih ideja u napadu. U finišu su odlični gosti čak i zaprijetili u nekoliko navrata iz brzih kontranapada, pa se lako moglo dogoditi da sva tri boda odu u Jelah. Ipak, ostalo je 0:0 i Bosna je “prosula” prve domaće bodove ove sezone, a obje ekipe su tako i nakon ovog kola ostale neporažene. Gostima treba čestitati, jer su se zaista pokazali kao dobar tim, dok Fočiću i stručnom štabu Bosne sada ostaje da analiziraju utakmicu i uvide u čemu je problem, jer već u sljedećem kolu Bosnu čeka neugodno gostovanje u Župči.

{joomplucat:269 limit=28|columns=4}