Crna Gora drugi finalista vaterpolskog EP

Drugi finalista EP u vaterpolu koje se održava u Srbiji je selekcija Crne Gore. Crnogorci su nakon velike borbe savladali reprezentaciju Mađarske sa 8:5. Mađarska je povela sa 1:0 golom Varge, da bi Janković poravnao na 1:1. Varga je postigao i drugi gol za Mađarsku, koja je još jednom došla u vodstvo, a Janović je u napadu sa igračem više 43 sekunde kraja prve četvrtine pogodio za 2:2. U drugoj četvrtini bolja igra Crne Gore. Nikola Janović je svojim drugim golom donio Crnoj Gori vodstvo od 3:2, da bi potom Manherc izjednačio za Mađare. Darko Brguljan je pred kraj prvog poluvremena pogodio za vodstvo Crne Gore od 4:3, s kojom se otišlo na odmor. Draško Brguljan je Crnoj Gori donio prednost od dva gola razlike, kada je na početku treće četvrtine pogodio za 5:3, ali su se Mađari preko Manherca u trećoj i Hošnjanskog u četvrtoj četvrtini vratili u rezultatski egal. Pobjeda je na kraju pripala Crnogorcima, koji su u posljednjih pet minuta utakmice postigli tri gola. Prvo je Ivović pogodio za 6:5, da bi Vukčević dvije minute prije kraja povisio za 7:5. Konačnih 8:5 za Crnu Goru postavio je u posljednjim trenucima utakmice Ivović. Reprezentacija Crne Gore će se u finalu Evropskog prvenstva sastati sa Srbijom.