Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Nogometaši Bosne su u 13.kolu Druge lige Centar zabilježili očekivanu domaću pobjedu nad ekipom Usore. Od prve minute Bosna je bila apsolutni vladar situacije na terenu i preuzela je inicijativu, što je rezultiralo sa par prilika i ranim vodstvom kada je Čabaravdić lijepo zabio lijevom nogom na asistenciju Hodžića (slika iznad teksta). Nakon toga Bosna je imala još nekoliko izglednih situacija, ali promjene rezultata nije bilo. Na teren je istrčala postava bez lakše povrijeđenog Čehajića, pa je ipak igrao Šeta koji je trebao odmarati u ovoj utakmici. Za promjenu su u igri bila i dva klasična napadača, jer je osim Čabaravdića tu bio i Ćesa, a Mirza Džafić nije igrao zbog kartona, kao ni golman Bekan. Ljeskovica je stao na gol ali je bio potpuno nezaposlen svih 90.minuta. U drugom poluvremenu je Bosna počela nešto opreznije čekajući grešku gostiju, a 2:0 je bilo nakon lijepe akcije kada je Čabaravdić ostavio loptu za Šetu, a ovaj matirao nemoćnog golmana gostiju. Bilo je to u 69.minuti, a samo šest minuta kasnije, greška gostiju, dubinska lopta Genjca za Čabaravdića, a ovaj ne griješi i to je 3:0. U međuvremenu su ušli i mladi igrači, Mahmić, Alihodžić i Frljak, a Bosna je mogla do vrha napuniti mrežu gostiju da su kolosalne prilike iskoristili Ćesa, Mahmić i Frljak. U svakom slučaju možemo biti zadovoljni prikazanim, a posebno raduje odlična forma napadača Amara Čabaravdića koji je na dva posljednja meča zabio tri gola. U narednom kolu Bosnu očekuje veliki derbi uTešnju protiv najbližeg pratioca na tabeli, ekipe TOŠK-a.

{joomplucat:311 limit=21|columns=4}