Bosna-Prevent se revanširala Krivaji

Nakon nedjeljnog gostovanja u Zavidovićima, ovog petka su mlade kategorije Bosne-Prevent u Visokom dočekale svoje vršnjake iz Krivaje i skoro potpuno se revanširali za ona tri poraza. Jedini koji rezultatski nisu uspjeli su godišta 1998. i mlađi, ali je utakmica bila daleko neizvjesnija od one u Zavidovićima, posebno u prvom poluvremenu koje je bilo sasvim izjednačeno. U drugom su Bosnini igrači imali manji pad u igri i na kraju su doživjeli poraz 14:20, ali ostaje ocjena da je napravljen bitan napredak u odnosu na prošlu utakmicu. Još veći napredak koji je popraćen i pozitivnim rezultatom viđen je u kategoriji godišta 2000. i mlađi. U toj kategoriji je Bosna-Prevent pobijedila Krivaju sa 16:15 u dramatičnoj završnici kada je Begić pogodio iz posljednjeg deveterca na utakmici. Podsjetit ćemo, u Zavidovićima je Krivaja slavila ubjedljivo u ovoj kategoriji, tako da je ovo daleko bolja slika. I za kraj, godišta 1996. i mlađi koji su u Zavidovićima tijesno poraženi protiv jedne od najboljih ekipa u državi u ovoj kategoriji. Već odavno se zna da je i Bosnina ekipa tih godišta u tom društvu najboljih, a danas smo dobili još jednu potvrdu. Kao šlag na tortu uspješnog dana, Bosna-Prevent je jednostavno pregazila Krivaju u godištu 1996. i mlađi rezultatom 40:29. Od samog početka je to bila “jednosmjerna ulica” i Bosna je naprosto briljirala, a na poluvremenu je bilo 20:10. Kasnije je trener Ahić malo rotirao igrače, ali rezultat je na kraju bio još ubjedljiviji i na ove momke jednostavno možemo biti samo ponosni. Narednog vikenda će sve tri kategorije gostovati u Maglaju, a svi ti mečevi su ustvari provjera pred međunarodni turnir u Beogradu na kojem će Bosne-Prevent uzeti učešće krajem ove godine.