Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Poznati svi četvrtfinalisti Evropske lige u nogometu

Odigrane su revanš utakmice osmine finala Evropske lige u nogometu. Za veliko iznenađenje se pobrinula praška Sparta koja je u Rimu deklasirala Lazio sa 3:0 i to im je nakon 1:1 na domaćem terenu bilo dovoljno za prolaz u četvrtfinale. Senad Lulić je igrao svih 90 minuta za Lazio. Iznenađenje je i pobjeda Brage nad Fenerbahceom od 4:1, tako da Portugalci idu dalje. Vrlo zanimljivo je bilo u duelu Valencie i Athletic Bilbaoa. Valencia je imala prednost 2:0 i to ih je vodilo u četvrtfinale, ali je Athletic uspio postići gol 15-tak minuta prije kraja i oni su u četvrtfinalu, jer su na svom terenu pobjedili 1:0. U velikom engleskom derbiju su Manchester United i Liverpool odigrali 1:1, što znači da Liverpool ide u četvrtfinale. Branitelj naslova Sevilla je četvrtfinale izborla domaćom pobjedom nad Baselom sa 3:0, a Borussia Dortmund je pobjedila Tottenham i u Londonu sa 2:1. U Leverkusenu su Bayer i Villarreal odigrali meč bez golova pa dalje idu Španci koji su na svom terenu slavili sa 2:0. Shakhtar je i u Briselu savladao Anderlecht sa 1:0, tako da su Ukrajinci u četvrtfinalu. Žrijeb četvrtfinala Lige prvaka, kao i Evropske lige biće obavljen danas u Nyonu.