Sunsi bolji od Lakersa: Teletović oborio rekord NBA lige

Los Angeles Lakersi su protiv Phoenixa dobili prvu četvrtinu, a rezultat je glasio 22-16. Do poluvremena Sunsi su uspjeli izjednačiti pa se na odmor odlazi pri rezultatu 47-47.

Treći period donosi potpunu dominaciju Sunsa a naš Teletović je u ovom periodu ubacio 11 poena uz šut iz igre 4 od 4 a za tri poena 3 od 3, te Phoenix u posljednjih 12 minuta ulazi sa plus devet, 83-74.

Posljednja dionica nije zadala mnogo problema Sunsima koji su susret priveli mirno do kraja i nanijeli Bryantu i društvu 56. poraz ove sezone a upisali svoju tek 20. pobjedu.

Mirza Teletović je bio sjajan sa 17 ubačenih poena uz šut iz igre 6 od 8, a za tri poena 5 od 6. Imao je još tri asistencije i jedan skok. Sa večerašnjih pet trojki stigao je do brojke od 151 ubačenih trojki ove sezone i tako oborio rekord po broju ubačenih trojki u toku sezone igrača sa klupe. Naime, u sezoni 1992./1993. Danny Ainge, igrač sa klupe, je ubacio 150 trojki.

Sunse do pobjede su predvodili Booker 28, Knight 25 i Leuer 22, dok su kod Lakersa najefikasniji bili Randler 19 i Bryant 17.