Prođe još jedno gostovanje nogometaša Bosne u Drugoj ligi Centar, pa smo se još jednom uvjerili da, ako Bosnu smatramo iole ozbiljnim klubom, ovo mora biti prva i posljednja sezona u kojoj visočki klub igra taj rang takmičenja. Odmah po dolasku na „stadion“ u Butmiru smo se uvjerili da se tu jedva može igrati i općinska liga, a slika koju možete pogledati ispod teksta na kojoj pomoćni trener Bosne Džemo Klačar pokazuje ko „obitava“ oko terena, ustvari dovoljno govori. Uglavnom, igralo se i Bosna je bila bolji rival sa tri odlične prilike u prvom poluvremenu koje je završilo bez golova, ali je završilo i sa težom povredom igrača Bosne Fočića nakon jednog starta domaćih. I u drugom dijelu je Bosna bolja, ali u 83.minuti opet „hladan tuš“ i vodstvo domaćih nakon jednog kornera kada igrač Vratnika postiže vrlo efektan gol, iako se činilo da je lopta „slučajno“ završila u golu. Do kraja, Bosna pravi opsadu gola domaćih i onda u 90.minuti domaći igrači ruše Ćesu u šesnaestercu, a glavni sudija pokazuje na penal iz kojeg Ferhatović poravnava rezultat na konačnih 1:1. Kada sve zbrojimo, Bosna više od jednog boda nije ni mogla izvući sa ovog gostovanja, tako da na kraju nema razloga za nezadovoljstvo, osim činjenice pomenute na početku, a to je da trebamo biti tužni i nezadovoljni zašto naš klub uopšte igra ovu ligu.

{joomplucat:471 limit=23|columns=4}