Bosna bolja od Mladosti nakon penala

Nogometaši Bosne su izborili plasman u treće kolo Kupa, nakon što su danas eliminisali ekipu Mladosti iz Doboja kod Kaknja. Trener Fočić je najavio da će Bosna igrati u jakom sastavu ovaj susret i tako je i bilo. Bilo je opet nekih promjena, pa je Ferhatović završio na poziciji stopera, ali sve u svemu igrao je sastav koji je obećavao trijumf. Na terenu to baš i nije tako izgledalo. U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali se zato igra rasplamsala u drugom. Nekako su u taj dio odlučnije ušli domaći, pa u 65.minuti dolaze do vodstva, a pet minuta kasnije nakon greške Ferhatovića i udvostručuju prednost. Tada se budi i Bosna, pa potpuno preuzima inicijativu i stvara nekoliko prilika. U finišu stižu i golovi, prvi iz jedanaesterca postiže Šeta nakon što je u kaznenom prostoru srušen Čabaravdić, a drugi nakon sjajnog solo prodora efektno postiže Adi-Amar Fočić. Rezultatom 2:2 je utakmica i završena, pa se pristupilo izvođenju penala. Domaćin nije iskoristio dva, ali interesantno Bekan nije niti jednom uspio odbraniti, nego su igrači Mladosti promašivali. Kod Bosne je neuspješan bio samo Ferhatović, a pogađali su Fočić, Čabaravdić, Lepić i za kraj Šeta, pa je Bosna izborila treće kolo Kupa u kojem ih očekuje kakanjski Rudar.