Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

altZa početak nešto čime smo razočarani u ovoj sjajnoj Bosninoj sezoni, a to je publika. Zna se da je liga u kojoj je Bosna igrala slaba, ali i u toj ligi je vrlo teško biti prvi, a posebno na ovako ubjedljiv način kako je to napravila Bosna. Očekivali smo zato da se barem na velikom finalu odlične sezone protiv jedinog konkurenta koji ustvari nije imao šansi pored ovakve Bosne, na tribinama pojavi barem nešto veći broj gledalaca. Ništa od toga i jedva 200 gledalaca, a vrijeme idealno. Ali dobro, valjda će u Prvoj ligi biti bolje. Što se tiče Bosne, opet revija i još jedna potvrda ko je najbolji. Istina, Tošk je došao u podmlađenom sastavu, ali to je njihov problem. Bosna je nastupila furiozno i vrlo ofanzivno, pa je konačan rezultat sasvim realan, a moglo je biti i ubjedljivije. Moramo ovdje reći još jedan fantastičan podatak da je Bosna ovog proljeća sve svoje protivnike iz Visokog ispratila sa najmanje četiri gola u mreži, iako su neke pobjede bile i puno ubjedljivije. Protiv tima iz Tešnja je Bosna povela iz penala kada je srušen Čabaravdić, a Fočić sigurno pogodio s bijele tačke. Na 2:0 je povisio Čabaravdić nakon solo akcije po desnoj strani. U 40. minuti smo vidjeli najljepši gol sezone kojeg se ne bi postidjeli ni napadači na predstojećem Evropskom prvenstvu. Strijelac je opet Čabaravdić, ali „škaricama“ ala Rooney pod samu prečku za dugotrajan aplauz sa tribina. U finišu prvog dijela su gosti smanjili nakon jednog prekida, a u drugom poluvremenu se nastavlja opsada njihovog gola i još tri lopte su u mreži. Počeo je Fočić svojim drugim golom, a šou je završio Adnan Hodžić sa dva gola, od kojih je drugi bio vrlo lijep. Šta reći na kraju kada najozbiljnijeg konkurenta ispratite kući sa pola tuceta golova. Sve je jasno, Bosna je najbolja i to ubjedljivo i to moraju priznati svi. U posljednjem kolu Bosna gostuje u Brezi kod Rudara.

{joomplucat:563 limit=17|columns=4}