Nogometaši Bosne ovog vikenda igraju na tradicionalnom memorijalnom turniru „Kenan Memija“ u Fojnici. U današnjoj polufinalnoj utakmici Bosna je odmjerila snage sa ekipom Novog Pazara iz Srbije i izborila plasman u finale, boljim izvođenjem jedanaesteraca. U regularnom toku meča je bilo 1:1 i to nakon što je Bosna bila znatno bolji rival u prvom poluvremenu u kojem je dominirala terenom i imala vodstvo golom stopera Hasanhodžića. U drugom dijelu meča je Fočić napravio niz promjena što je Novi Pazar iskoristio i uspio u finišu meča doći do izjednačenja golom iz penala. Pristupilo se izvođenju jedanaesteraca u kojima je kod Bosne neuspješan bio tek Krajišnik, dok su pogodili Fočić, I.Džafić i Hasanhodžić. Sjajan je bio golman Bekan koji je odbranio dva penala protivniku, a jednom su igrači Novog Pazara promašili okvir gola. Bosna je meč počela u sastavu: Bekan, Mujezinović, Hodžurda, Hasanhodžić, Krajišnik, Puščul, M.Hodžić, Lepić, Fočić, Ćesa, Arnaut. U drugom poluvremenu su igrali: Durmić, Alihodžić, I.Džafić, Mahmić i Mulić. U nedjeljnom finalu će Bosna igrati protiv premijerligaša Travnika koji je danas bio bolji od domaćina Fojnice.

{joomplucat:644 limit=17|columns=4}