Stadion Luke. Gledalaca: 500. Sudija: Josip Kožul (Široki Brijeg) 6. Strijelac: 1:0 Kalkan (20). Igrač utakmice: Kemal Ćesa (Bosna) 7,5.

BOSNA: Bekan 7, Mujezinović 7,5, Kalkan, 7,5, Hodžić 7, Hodžurda 7, Puščul 7(od 65.Alijagić -), Ćesa 7,5(od 69.Čabaravdić 6,5), Fočić 7(od 70.Lepić -), Krajišnik 7,5, Šiljak 7, Oruč 7. Trener. Adnan Fočić

PODGRMEČ: Hamzabegović 6,5, Dedić 5,5 (od 70.Habibović -), Krantić 5,5, Fifić –(od 25.Burnić 5,5), Salibašić 6, Šehović 5,5, Hodžić 6,5, Husić 5,5, Džafić 6, Ćosić 5,5, Brkić 5,5. Trener: Benjamin Ključanin.

Nogometaši Bosne su uspjeli ostvariti novu domaću pobjedu, ovoga puta protiv Podgrmeča i opet je to bila minimalna pobjeda, međutim sasvim zaslužena. Bosne je dominirala terenom, posebno u prvom poluvremenu kada su gosti bili potpuno bezopasni, a domaći su atakovali u više navrata. Odmah na početku je agilni Ćesa propustio dobru priliku, pa nakon njega i Fočić. Zasluženo vodstvo je stiglo u 20.minuti kada se Ćesa odlično gradi u šesnaestercu i upošljava Kalkana koji rutinski  pogađa za vodstvo i svoj prvi gol u dresu Bosne. I nakon gola je Bosna bolji tim, ali bez velikih prilika. U drugom poluvremenu se slika na terenu malo mijenja i gosti kreću nešto odlučnije, ali sve što su napravili da je vrijedno pomena je prečka Salibašića u 58.minuti. Do kraja je Bosna mogla i uvećati prednost, ali je Kalkan pogodio prečku, a slabi sudija Kožul je i poništio jedan gol domaćina zbog navodnog prekršaja. Kada se sve sabere, pobjeda je zaslužena i igra u prvom poluvremenu je bila vrlo dobra. U narednom kolu Bosna gostuje u Čapljini.

{joomplucat:732 limit=22|columns=4}