Bosna-Prevent – Derventa 36:35 (18:20)

KSC“Mladost“. Gledalaca: 300. Sudije: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović (oba Tuzla). Delegat: Damir Sobo (Banja Luka). Sedmerci: Bosna 5(4), Derventa 5(5). Isključenja: Bosna 6 min, Derventa 8 min.

BOSNA-PREVENT: Sirćo (7 odbrana), Žiga (2 odbrane), Omanović, Skopljak 8, Hurem 11(1), Vranac 3, Bećar 11(3), Mimić 1, Burić, Čabaravdić, Begić, Lončar, Gogić, Limo, Imamagić, Balta 2. Trener: Edhem Sirćo

DERVENTA: Blagovčanin (2 odbrane), Bijelić (7 odbrana), Todorić 2, Zemunović 9, Sibinčić 3, Marić 8, Lukić, Veljković 5, Jović 5(5), Mišanović, Zekić, Škrga 1, Stanković, Lazarević, Ninković, Marčeta 4. Trener: Zoran Dokić

Bila je to još jedna stresna domaća utakmica rukometaša Bosne-Prevent, ali prvi put ove sezone sa sretnim završetkom. Većim dijelom utakmice nije izgledalo tako, jer je Derventa večeras bila odlična i gosti su uglavnom bili u vodstvu. U prvom poluvremenu odbrana Bosne kao da nije postojala i Derventa je lako postizala golove, pa su stigli i do plus šest (8:14), ali je do odmora domaći tim smanjio na dostižnih dva razlike, međutim, uz nedopustivo veliki broj primljenih golova. Nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu Bosna-Prevent prvi put dolazi do izjednačenja i činilo se da je to početak preokreta, ali samo šest minuta nakon toga je visokih i činilo se nedostižnih 27:32 za goste. Slijedi opet deset dobrih minuta za Bosnu i četiri minute prije kraja je nerješeno. Ulazi se u dramatičnu završnicu, Hurem preuzima odgovornost i zabija posljednja dva gola, gosti griješe i super važni bodovi ostaju u Visokom, međutim ostaje i utisak da Bosna nema igru, posebno u odbrani i da će ovako teško izdržati do kraja sezone.