Goražde – Bosna-Prevent 37:30 (20:16)

Ni treće kolo i drugo gostovanje u proljetnom dijelu prvenstva nisu donijeli ništa novo i bolje kada su rukometaši Bosne-Prevent u pitanju. Znalo se da je gostovanje u Goraždu iz kategorije onih težih, ali smo se ipak potajno nadali nečemu, jer je i ova ekipa slabija u odnosu na prvi dio sezone kada su deklasirali Bosnu u Visokom. Međutim, čini se da koliko je god protivnik slab, Bosna-Prevent je još slabija i treba se dogoditi pravo čudo, pa da visočki rukometaši donesu bodove s gostovanja. Ni Goražde nije bilo izuzetak, a čini se kao da gledamo preslikane utakmice ili reprizu jedne te iste. Na poluvremenu je bilo prihvatljivih četiri gola zaostatka, ali uz opet neprihvatljivih 20 primljenih golova. Ništa bolje nije bilo ni u drugom poluvremenu, tako da je završilo 37:30 za Goražde. Bila je to deseta utakmica ove sezone u kojoj je Bosna primila više od 30 golova, a na sve tri u drugom dijelu sezone i preko 35. U prosjeku Bosna-Prevent prima 32,5 golova po meču i ukupno je primila najviše u ligi. Malo statistike, prije pojedinačnog učinka u Goraždu koji su nam saopštili trener Sirćo i njegov pomoćnik Handžić. Očajno su odigrali Bećar, Vranac i Mimić, od kojih se inače puno očekuje. Prolaznu ocjenu mogu dobiti Hurem, Skopljak i golman Sirćo. Eto barem neka promjena, jer se konačno saopštava i pojedinačna krivica ili zasluga. Možda bude motivacija, a možda potpuno suprotno, uglavnom, sljedeće subote u Visoko dolazi Krivaja i opet je pobjeda veliki imperativ