Bosna poražena u Kaknju i seli u niži rang

Rudar Bosna1Posljednje kolo i gostovanje u Kaknju, nisu donijeli ništa dobro za Bosnu kojoj je trebala pobjeda, a na kraju je slavio Rudar sa 2:0. U prvom poluvremenu je to bio izjednačen meč sa po dvije dobre prilike na obje strane, a za Bosnu su u šansama bili Fočić i Arnaut. U drugom poluvremenu se očekivala ofanziva Bosne, posebno nakon što je Rudar ostao sa igračem manje zbog isključenja Prkića nakon pogibeljnog starta na Fočiću. Umjesto ofanzive Bosne, poveo je Rudar i to golom iz penala koji je realizovao Kubat. Tada je Bosna krenula još odlučnije prema golu Rudara, postignut je i jedan gol preko Arnauta koji je poništen zbog ofsajda. U finišu Bosna prima i drugi gol i to je bio definitivni kraj nadanja. Samo jednu sezonu nakon povratka iz Druge lige, Bosna opet seli u niži rang i to na način da je visočki tim u posljednjih šest kola ostao bez ijedne pobjede. Zanimljivo je da su na tribinama stadiona u Kaknju bili ljudi iz općinske vlasti Visokog i to po prvi put ove sezone, da li radi moralne podrške igračima ili radi preuzimanja zasluga u slučaju da je Bosna pobjedila i opstala, ne znamo, ali je jasno da se oni prvi trebaju zapitati šta su uradili po pitanju visočkog sporta u proteklih devet mjeseci u kojima su dva najpopularnija  i nekada trofejna sporta, doživjela potpuni krah.