RK Bosna (S) – RK Bosna (V) 28:26 (9:12) (Izvještaj)

Bosna  Bosna  28:26 (9:12)

Dvorana “Ramiz Salčin” u Sarajevu. Gledalaca 1.000.
Sudije: Andrija i Ante Knezović (Mostar). Delegat: Pero Marić (Mostar). Sedmerci: Bosna LO 2 (1), Bosna (V) 6 (3).
Isključenja: Bosna LO 16, Bosna (V) 14 minuta. Crveni karton: Jonovski (58, tri isključenja). Rezultat: Bosna LO – Bosna (V) 28:26 (9:12).
BOSNA (S): Grahovac (11 odbrana, 2 sedmerca), Šabanović (6 odbrana, 1 sedmerac), Veselinov, Veselinović 1, Anisimov 7, Kratović, Jaškić 3, Stevanović 6 (1), Stojanović 5, Toromanović 4, Jonovski, Divković, Kapisoda, Jahić 2.
Trener: Mirko Sušić.
BOSNA (V): Hadžić (9 odbrana, 1 sedmerac), Maslo, Vražalić, Huseljić, Ahić, Čakić 4, Halilbegović 3, Sirćo 10, Mušinbegović 1, Šahinović 2 (1), Begagić, Selimović, Mustafić 6 (2), Memija.
Trener: Zdenko Antović.

U derbi meču rukometne Premijer lige, u duelu dvije Bosne, slavila je domaća, sarajevska sa dva gola prednosti. Nakon prvog poluvremena visočki rukometaši su vodili sa 12:9, zahvaljujući seriji od 6:1 u završnici poluvremena. U tom dijelu igre Sirćo je bio najefikasniji u redovima visočke ekipe sa 5 golova, dok je golman Hadžić imao 7 odbrana. U prvih deset minuta drugog poluvremena domaći tim dolazi na 15:15, a nakon toga visočki rukometaši igraju veoma dobro i serijom od 3:0 stižu do tri gola prednosti, koja se ponovo veoma brzo topi i dolazi se na egal, 18:18. Nakon toga se išlo gol za gol i u zadnjih pet minuta se ušlo rezultatom 24:24, a u zadnje tri minute rezultatom 26:26. Sarajevski tim je minutu prije kraja imao 27:26, a visočka Bosna je imala sedmerac. Loptu je uzeo Šahinović, ali je njegov šut odbranio Šabanović, dok je na drugoj strani mrežu Hadžića pogodio Stojanović za konačnih 28:26 za sarajevsku Bosnu.