UBJEDLJIV TRIJUM ZA KRAJ JESENI (Izvještaj)

Bosna  Izviđač  40:30 (18:12)

KSC „Mladost“. Gledalaca 1000.
Sudije: Alija Hasić i Vladim Jović (oba Tuzla). Delegat: Milan Tubin (Doboj). Sedmerci: Bosna 3 (3), Izviđač 4 (3).
Isključenja: Bosna 2, Izviđač 8 minuta.
BOSNA: Hadžić 11 odbrana, Mimić, Zečević, Ahić 1, Čakić 4, Halilbegović 4, Sirčo 6, Mušinbegović 2, Šahinović 5, Begagić 7, Selimović, Mustafić 11 (3), Tatar 6 odbrana.
Trener: Zdenko Antović.
IZVIÐAČ: Ðurić 8 odbrana, Kvesić 3 odbrane, Jurković, Ilić 3, Dominiković 6, Bošnjak 1, Matić 1, Lučić 8 (2), Boras 1, Nuić 2, Vegar, Tabak 4, Karačić 4 (1). Trener: Zdenko Grbavac.

Jesenju polusezonu su rikometaši visočke Bosne završili ubjedljivim trijumfom nad ekipom iz gornjeg doma bh. rukometa. Još na otvaranju meča su „zeleni“ pokazali zube i serijom od 8:0 prave odlučujuću prednost od 11:3. Time su mlade goste još u startu bacili na pleća. Doduše, ovi se ne predaju i usjevaju smanjiti zaostatak na četiri gola razlike. U nastavku slučna slika. „Skauti“ su imali samo raspoložena dva beka, Lučića i Dominikovića, dok je širina u igri krasila tim Bosne. P aje tako Mustafić imao stopostotan učinak iz jedanaes šuteva. Begagić je odigrao utakmicu sezone, Hadžić i Tatar bili pravi korektori svega onoga što odbrana propusti adekvatno odraditi. Najveća prednost je bila u 59. minuti (39:28).
Publika je zadovoljna napustila dvoranu u kojoj je prethodno dobro zagrijala dlanove, aplaudirajući velikom broju atraktivnih akcija i poteza.