Ubjedljiv poraz rukometaša BiH

U utakmici bez nekog većeg rezultatskog značaja rukometaši Litvanije su nanijeli katastrofalan poraz Bosni i Hercegovini od 39:25 i time osvojili drugo mjesto u Skupini 5 kvalifikacija za SP 2009. godine u Hrvatskoj, dok je BIH već ranije osigurala prvo mjesto i prolaz u baraž. Negdje do polovine prvog poluvremena izabranici Halida Demirovića igrali su vrlo dobro, imali vodstvo od 12:9, no nakon toga je na parketu bila prisutna samo jedna reprezentacija, ona domaća, koja je već do okončanja prvog poluvremena vodila 18:16, a na kraju trijumfovala sa čak 14 golova razlike. Ispalo je kako su Finci odradili ključni posao kvalifikacija za BIH, jer da oni nisu iznenadili Litvaniju u 1. kolu ove Skupine baraž bi ostao san za Demirovićevu ekipu, no eto uprkos tome što je razbijena u Litvaniji, kao rijetko kada prije, naša reprezentacija će ipak igrati u baražu, a ime suparnika će saznati 27. januara, odnosno posljednjeg dana tekućeg evropskog rukometnog prvenstva.