Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Poraz u Brčkom

Niz pobjeda rukometaša Bosne u prijateljskim utakmicama ove zime, prekinut je, i to tamo gdje smo se možda i najmanje nadali. Nakon pobjede u Doboju protiv jake Sloge i to u ne baš sjajnoj igri, očekivalo se da Bosna bez većih problema i uz bolju igru savlada Lokomotivu u Brčkom. Prvo poluvrijeme je to i nagovještavalo jer je nakon 30 minuta bilo 15:11 za Bosnu. Međutim, u drugom poluvremenu pad u igri i neshvatljivo opuštanje omogućili su motivisanom domaćinu da se vrati u utakmicu i na kraju slavi 25:24. Sudili su domaći suci i Bosna je bila bez pomoći Edhema Sirće što je malo opravdanje, ali je upozorenje ipak puno veće, jer već u trećem kolu nastavka prvenstva Bosna gostuje kod Lokomotive, pa se nadamo da će se ovaj poraz pamtiti samo po tome što je poslužio da se izvuku pouke i “snimi” protivnik. Večeras Bosna gostuje u Našicama (Hrvatska) gdje će sa početkom u 18 sati igrati protiv ekipe Nexe koje je četvrtoplasirana u hrvatskom prvenstvu.