Porazi mladih košarkaša

Kadetska i juniorska selekcija košarkaške škole «XXL Basket» Visoko poražene su u okviru drugog kola Lige mladih od bolje i kvalitetnije ekipe iz Kaknja. Visočki košarkaši su svoje prve dvije domaće utakmice igrali kao domaćini u Kaknju zbog zauzetosti dvorane “Mladost” u Visokom. Kadetska selekcija je bila veoma raspoložena i predvođena kapitenom Zlatanom Omanovićem (24 poena, 15 skokova) zadavala je glavobolje kakanjskim košarkašima tokom cijelog meča. Nedostatak centara Sadikovića i Buze pod koševima zbog povreda, vješto koriste domaćini koji u odlučujućim trenucima utakmice dominiraju pod košem i svojim iskustvom upisuju novu pobjedu za konačnih 64:57.
Juniori su za razliku od svojih mlađih kolega, potpuno podbacili u svim elementima igre. Utakmicu otvaraju dosta dobro i ravnopravno se nose se višom ekipom Kaknja sve do kraja prvog poluvremena. U trećoj četvrtini na parket izlazi potpuno druga ekipa koja za nepunih deset minuta gubi čak 15 lopti, a ako se tome doda i katastrofalni šut sa linije slobodnih bacanja od 22:2, onda sa pravom možemo reći da je ovo najlošija utakmica ove generacije. Jedine svijetle tačke u ekipi su bili kapiten Drpljanin (14 poena,10 skokova) i Sadiković (12 skokova). Konačnih 80:58 za ekipu Kaknja u ovom trenutku predstavlja i realan odnos ove dvije ekipe. Ako svemu dodamo da pionirska, kadetska i juniorska selekcija košarkaškog kluba Kakanj trenira 5-6 puta sedmično i da imaju riješen status oko korištenja svoje dvorane, uspjeh je onda i potpun. Našim košarkašima ostaje mogućnost da do nedjelje poslože svoje redove, jer ih očekuje teško gostovanje kod ekipe Žepča. Nakon trećeg kola dolaze na red i tri vezana gostovanja u Vitezu, Travniku i Doboju s tim da je domaća utakmica sa KK Vitez iz Viteza odgođena, jer opština Visoko i nadležni sekretarijat nisu riješili status našeg kluba kada je riječ o korištenju dvorane “Mladost”.