Poraz kadeta KŠ “XXL Basket”

Nakon odličnog starta u prvenstvu i omjera 5:1, kadete košarkaške škole
„XXL Basket“ Visoko čekalo je gostovanje u Maglaju protiv istoimenog kluba. Iako je najavljeno gostovanje juniora u Zavidovićima, iz kancelarije Košarkaškog saveza je saopštreno da je došlo do štamparske greške u rasporedu prvenstva, pa je i ovaj put juniorski sastav bio slobodan. Novo gostovanje kadeta poremetile su i dvije povrede članova prve postave, centra Sadikovića koji je na treningu uoči utakmice povrijedio skočni zglob i prema prvim prognozama odsutan će biti oko mjesec dana. Bek Mehmedagić već dva kola vuče povredu desne noge te još nije poznato kada će biti spreman za prvenstvene utakmice. Sama utakmica je imala ponovo dva različita poluvremena. U prvom gledamo odlično izdanje visočke ekipe koja u dvije četvrtine igra kvalitetnu odbranu te ima odličnu realizaciju u napadu. Centar Kavazić je u prve dvije četvrtine odlično zamijenio odsutnog Sadikovića, a ostatak ekipe kolektivnom igrom i zalaganjem ostavlja dojam da je nova pobjeda na dohvat ruke. Nakon poluvremena i kratkog predaha dolazi do pada u igri gdje mladi košarkaši XXL Basketa prave veliki broj tehničkih pogrešaka što domaća ekipa koristi i preokreće tok meča u svoju korist. Vrijedi istaći da je četiri minute prije kraja bilo neriješeno (61:61), ali da se u tom trenutku igra visočkog tima potpuno raspada i domaći sastav za nepune dvije minute radi veliku seriju od 10:0 i do kraja rutinski meč privodi kraju za konačnih 76:68. Utakmica koju treba svakako što prije zaboraviti, a mladim košarkašima XXL Basketa vrijedna lekcija da se ne podcjenjuje niti jedan protivnik u ovoj izuzetno jakoj ligi. U narednom kolu, 14.12.2008. godine u Visokom ćemo gledati mlade sastave „Netsa“ iz Zenice i to kadete od 13.oo i juniore od 15.oo sati pa poziv svim ljubiteljima basketa da posjete visočku dvoranu „Mladost“.