Nogomet: Bosna – SAŠK Napredak 3:0 (2:0)

Nova pobjeda Bosne u pretposljednjoj utakmici pripremnog dijela. Ovoga puta visočki tim je bio bolji od ekipe SAŠK-a sa ubjedljivih 3:0, ali ono što više obećava od rezultata je još ubjedljivija igra. Ovo je bila i prilika da trener Avdo Kurdija bez nekih posebnih kalkulacija publici pokaže i tim sa kojim ima namjeru početi prvenstvo. Izuzev Mirze Čakića koji zbog povrede nije nastupio svi su pružili maksimum i pokazali odličnu fizičku pripremljenost. U prvom poluvremenu je igrala “prva postava”: Šabić,Mustagrudić, Čeho, Kamberović, Genjac, M.Džafić, Hodžić, Teskeredžić, A.Džafić, Cana, Čabaravdić, koja je jednostavno pregazila SAŠK i sa dva gola Čabaravdića uz mnoštvo šansi omogućila da u drugom poluvremenu zaigraju i ostali igrači koji konkurišu za prvih jedanaest. Bosna je bila bolja i u drugom dijelu utakmice, ali nije realizovala sve stvorene prilike, tako da smo do kraja vidjeli samo još jedan pogodak i to sa 11 metara koji je nakon prekršaja nad Adnanom Džafićem realizovao Mirza Džafić. Do početka prvenstva planirano je da Bosna odigra još jednu prijateljsku utakmicu i to protiv ekipe iz Kuvajta koja se nalazi na pripremama u Zenici, a nakon toga slijedi i prva prvenstvena utakmica i prava provjera Bosnine snage protiv ekipe Orašja u Visokom 15.08. u subotu.

U dosadašnjim prijateljskim utakmicama Bosna je ostvarila ove rezultate: Bosna – Velež 0:2, Bosna – Fojnica 5:2, Bosna – Fojnica 6:0, Bosna – Čelik 0:2, Bosna – Bosna Sarajevo 5:2, Bosna – Župča 2:1, Bosna – Travnik 1:1, Bosna – Fojnica 1:0, Bosna – Sutjeska 2:1, Bosna – Rudar Breza 5:0, Bosna – SAŠK 3:0.