Bila je to partija iz nogometnih udžbenika!

Igra koju su nogometaši Bosne prikazali u nedjelju u Žepču, kada su domaćina savladali sa 2:0, a golman Žepče spasio i težeg poraza, jedna je od najboljih gostujućih partija u posljednjih nekoliko godina i u tome se slažu svi koji Bosnu prate na skoro svim terenima. Od prve minute se mlada Bosnina ekipa nametnula u „gazdu“ na terenu ne dozvolivši domaćinu ni da se približi Šabiću, a kamoli ga ozbiljnije ugrozi. Ni rano vodstvo golom jednog od najboljih pojedinaca susreta Puščula, nije promjenilo pristup igri, već je Bosna tražila i drugi pogodak koji je stigao nakon prekida, a strijelac je bio takođe jedan od boljih Šeta i to glavom, a u tom segmentu igre Bosna već dugo nije bila opasna po protivnika. Rutinski odrađen ostatak utakmice bez stresnih i napetih situacija pred golom Šabića sa samo jednom zamjerkom, ne postizanje više golova iz odličnih prilika, uz već opisano fantastično prvo poluvrijeme, daju najveću ocjenu predstavi pulena Avde Kurdije koji takođe zaslužuje čestitke za odličnu taktiku. Za sve one koji možda misle da je Bosna imala lagan zadatak jer je Žepče na dnu tabele, reći ćemo da je na tom istom terenu prije dvije sedmice poražena i nadigrana drugoplasirana Iskra i da je domaćinu pobjeda protiv Bosne značila nastavak borbe za opstanak, a ovaj poraz vjerovatno oproštaj od prvoligaškog društva. Zato je je jedina prava reakcija koju svi ljubitelji sporta u Visokom mogu učiniti nakon Žepča, dolazak na stadion sljedećeg vikenda kada u goste Bosni dolazi stari rival kakanjski Rudar, veliki aplauz prije utakmice kao čestitka za pobjedu u Žepču, a onda i velika podrška kako bi pao i Rudar u komšijskom derbiju. To je najmanje što su ovi sjajni mladići zaslužili.