Novi poraz rukometaša Bosne-Prevent

altKraj jesenjeg dijela sezone u rukometnoj Premijer ligi donio je Bosni-Prevent gostovanje u Živinicama i još jedan poraz. Tamo još na početku sezone ova utakmica je označena kao prilika za sigurne gostujuće bodove, s obzirom da je Konjuh bio bitno oslabljen u odnosu na protekle godine. U međuvremenu se puno toga promjenilo. Bosna-Prevent je upala u probleme, sve ambicije su pale u vodu, a Konjuh se postepeno dizao u formi, što njihovi rezultati u posljednje vrijeme najbolje oslikavaju. Sinoćnja utakmica je bila skoro potpuno izjednačena jer je Bosna imala vodstvo u prvom poluvremenu (na odmoru 14:16 za Bosnu), a domaćin je imao uglavnom minimalnu prednost u drugom dijelu utakmice koju je na kraju i sačuvao i slavio sa 30:29. Finiš je bio dramatičan, Bosna kod 29:28 za Konjuh nije realizovala sedmerac u 59.minuti i to je bio možda i presudan momenat. Nakon toga po jedan pogodak na obje strane i posljednji napad za Bosnu-Prevent za koji su imali 20-ak sekundi, ali ga nisu pretvorili u gol za izjednačenje. Tako je konačno završio sumorni jesenji dio sezone od kojeg smo očekivali puno dobroga, a dobili puno razočarenja, sa tri uzastopna poraza na kraju i plasmanom na sedmo mjesto sa “samo” 10 bodova, jednim manje od Konjuha i istim brojem bodova kao Prijedor, što najbolje oslikava kakav rukomet je Bosna igrala ove jeseni. Ima toga još, samo tri pobjede, samo jedan gostujući bod…i nećemo dalje, nego ćemo (s nestrpljenjem) sačekati da Upravni odbor sazove neku press konferenciju, pa da dobijemo zvanično objašnjenje, kako i zašto su “kola odjurila nizbrdo”?