Visoka pobjeda nogometaša Bosne nad Ozrenom (4:0).

alt

Po veoma teškom terenu stadiona u Luci fudbaleri Bosne uspjeli su danas, u prijateljskom meču, savladati ekipu Ozrena iz Semizovca sa visokih 4:0. Trener Bosne Avdo Kurdija u prvom poluvremenu pružio je priliku prvotimcima, a prvo ime prvog dijela susreta bio je mladi Anel Hodžić koji je u 11. minuti najprije izborio penal, a siguran sa bijele tačke bio je njegov prezimenjak Adnan, da bi u 28. minuti postigao gol, nakon nesebičnog dodavanja Kemala Ćese. U nastavku, stručni štab Bosne ubacio je u igru nekoliko juniora, te dvojicu novajlija iz Zenice: Muratovića i Sivca, koji su se predstavili u dobrom svjetlu malobrojnoj publici. Posebno raspložen bio je brzonogi Aldin Sivac koji je u drugom poluvremenu zadao dosta problema protivničkoj odbrani, da bi polovinom drugog poluvremena zabio i gol sa bijele tačke za vodstvo 3:0. Četvrti gol za žutoljubičaste postigao je Faris Frljak, koji je, pred sami kraj utakmice, ukrao loptu odbrani Ozrena, te majstorski pogodio mrežu gostiju iz Semizovca. Bosna je u ovome meču pružila dosta dobru igru sa puno trke u oba pravca, a i realizacija je bila na nivou. Krajem ove sedmice žutoljubičasti će odigrati još jednu kontrolnu utakmicu, i to u Sarajevu sa svojim imenjakom. (Almin Alijagić)