Izbor najboljih u ZDK: Tarik Jusufbašić – najbolji seniori

Tarik Jusufbašić je jedan od najuspješnijih visočkih sportista u proteklih nekoliko godina. Rođen je 16. maja 1991. godine i član je aerokluba “Izet Kurtalić” iz Visokog te nosilac nekoliko priznanja za sportske uspjehe na nivou opštine Visoko i Kantona. Tokom prošle godine nastupao je u seniorskoj konkurenciji te ostvario niz velikih rezultata i uspjeha. To se prije svega odnosi na Evropsko prvenstvo u slobodnom letu za klase F1A, F1B i F1C, koje je održano u Veze Kirklareli u Turskoj u julu prošle godine. Na tom prvenstvu Tarik je postigao odličan rezultat te zauzeo drugo mjesto, osvojivši srebrnu medalju na takmičenju u klasi F1C. Također, učestvovao je na “43. memorijalu Đorđe Žigić”, koje je održano u Srbiji, gdje je u konkurenciji 37 takmičara iz sedam zemalja zauzeo 3. mjesto u klasi F1C za seniore. Treće mjesto je zauzeo i na takmičenju “Mustafa Hadžović Kup” u Mostaru, ali ovoga puta u klasi F1A za seniore. Tarik Jusufbašić je za svoje rezultate postignute u prošloj godini izabran za najboljeg sportistu opštine Visoko na ovogodišnjoj manifestaciji.