(FOTO) Nogomet: NK Fojnica – NK Bosna 1:2

Nakon jučerašnjeg poraza od premijerligaša Travnika rezultatom 3:1, Bosna je danas u borbi za treće mjesto pobijedila ekipu domaćina Fojnicu rezultatom 2:1. Nakon prvih 45 minuta Bosna je gubila 1:0 golom Memije, treba naglasiti da je u prvom poluvremenu šef stručnog štaba Fočić na teren izveo, uvjetno rečeno, drugu ekipu. Drugo poluvrijeme donijelo je drugačiji način igre Bosne što je rezultiralo pogocima Čese i Džafića, tako da je na 16-tom tradicionalnom, a ove godine i internacionalnom turniru “Kenan Memija” u Fojnici Bosna zauzela treće mjesto. Treba istaći da ova pobjeda nad domaćinom ima i veći značaj ako se zna da je u jučerašnjem polufinalnom susretu protiv ekipe Novog Pazara, koja je član Srbijanske “Super lige”, ekipa Fojnice odigrala neriješeno 0:0 i izgubila tek na penale 5:3. Bosna je i u prvom susretu izgledala poprilično dobro na terenu obzirom da je utakmica sa Travnikom bila prva pripremna nakon napornih treninga baziranih na fizičkoj spremi.

{joomplucat:181 limit=9|columns=4}