I u trećem kolu Druge lige Centar nogometaši Bosne su pokazali da im u ovoj ligi teško neko može parirati. Ekipa Radnika je kao i Bosna ispala iz Prve lige, ali razlika u kvaliteti na današnjoj utakmici je bila više nego evidentna. Bosna je počela ofanzivno i agresivno, stvorila u samom startu nekoliko prilika i povela u 17.minuti golom Adnana Hodžića koji je odigrao lijep dupli pas sa Šetom, nakon čega je gostujući golman odbranio prvi pokušaj, ali drugi nije uspio i to je 1:0. Do poluvremena Bosna dominira, stvara još nekoliko dobrih prilika, ali se na odmor otišlo s minimalnom prednošću. Početak drugog poluvremena donosi lagani tempo utakmice, bez prevelikih uzbuđenja, a onda u posljednjih 20-tak minuta gosti padaju, dolazi do izražaja Bosnina bolja fizička pripremljenost i prilike i golovi se smjenjuju kao na traci. Izdvojit ćemo samo golove: U 72. minuti lijepo s lijeve strane prolazi ponovo Adnan Hodžić i matira nemoćnog golmana Radnika za 2:0. Nakon toga u igru ulazi “rezervista” Mahmić kojem i pripada finiš utakmice. U 83. minuti ovaj igrač pogađa za 3:0, nakon što je golman gostiju odbio pokušaj, također “rezerviste” Čabaravdića. Samo minutu nakon toga griješe odbrambeni igrači Radnika, loptu uzima Ćesa, nesebično upošljava Mahmića koji pogađa za 4:0. Do kraja je Bosna imala još dvije dobre prilike, a izdvajamo vrlo lijep potez Ferhatovića u samom finišu, koji na žalost nije završio pogotkom. Tako je Bosna i u trećem ovosezonskom nastupu postigla četiri gola na utakmici, s tim da ovoga puta na domaćem terenu nije primila pogodak. Sastav je bio isti kao u Ilijašu, a s klupe su ušli već pomenuti Mahmić, Čabaravdić kao i stoper Jašarević. Na tribinama se i ovoga puta okupio više nego solidan broj gledalaca, njih negdje oko 500, a na stajanju su bili i popularni Demoni. Možda bi posjeta bila i veća da nije bilo pakleno vruće i danas u Visokom, što je itekako otežavalo i igru, posebno u prvom poluvremenu. U narednom kolu Bosna gostuje kod ekipe Bisera iz Sarajeva, a naknadno ćemo vas izvjestiti o tome na kojem stadionu će utakmica biti odigrana.

{joomplucat:225 limit=40|columns=4}