Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Nogometaši Bosne nisu uspjeli ostvariti i četvrtu pobjedu ove sezone. Nakon tri ubjedljiva trijumfa, na gostovanju kod Bisera u Hadžićima, Bosna je remizirala. Igralo se na terenu koji je dimezijama manji od uobičajenog i na umjetnoj travi, što je naravno više odgovaralo domaćinu, koji je prvi i zaprijetio, ali je Bekan bio na mjestu. Bosna ima veliki priliku u 8.minuti kada Ćesa ne uspijeva pogoditi iz odlične situacije. Do kraja poluvremena je Bosna diktirala tempo, ali i nasjela na igru domaćina sa puno nervoze i prekida, pa nije bilo većih prilika. Fočić je na teren poslao istu, već standardnu postavu, ali je zbog povrede Ferhatovića brzo bio prinuđen mijenjati, pa je ušao Čabaravdić. U drugom poluvremenu Bosna je pojačala tempo, pritisla domaćina i tražila vodeći pogodak, a najbolju priliku je imao Ad. Hodžić. Kako se bližio kraj utakmice, Bosna je potpuno preuzela inicijativu, a igrači Bisera, za koji nastupaju i nekadašnji igrači Bosne Alagić i Radonja, odugovlačili su s igrom što im je vrlo slabi sudija Jašarspahić iz Kaknja tolerisao. Nije puno donio ni ulazak Mahmića u igru, kao ni dolazak legendarnog Brace Hadžiosmanovića koji je izazvao veliko oduševljenje, pa je vrijeme polako curilo, a pomenuti sudija je kraj odsvirao bez nadoknade vremena, iako je morao produžiti barem pet minuta. Kada sve saberemo, ovo je ipak bila najlošija partija nogometaša Bosne ove sezone i konačnih 0:0 je prilično objektivan rezultat. Na stadionu je bilo prisutno 200-tinjak gledalaca, a opet je više od pola bilo iz Visokog. Ne treba sada ni previše očajavati zbog ovakovog raspleta, jer osvojen je jedan bod, a prilika za popravni je već u sljedećem kolu kada u Visoko dolazi ekipa Vratnika.

{joomplucat:236 limit=33|columns=4}