Bosna-Prevent – Derventa 31:25 (13:7)

Velika i vrijedna pobjeda rukometaša Bosne-Prevent. S puno strepnje smo iščekivali ovaj meč protiv neugodne Dervente, jer je jasno da ova mlada ekipa Bosne još uvijek nije potpuno spremna za izazove Premijer lige. Međutim, sada postaje jasno da to važi samo za gostovanja na kojima Bosna bilježi teške i ubjedljive poraze, a na sva tri domaća meča nakon odlaska četvorice iskusnijih igrača, upisane su pobjede. Protiv Vogošće i posebno Maglaja, bile su to dramatične utakmice sa sretnim završetkom, pa se i protiv Dervente očekivalo nešto slično. Naprotiv, ovoga puta je to bila utakmica u kojoj Bosnina pobjeda niti jednom nije bila ozbiljno ugrožena i nismo gledali dramu u završnici. Neizvjesno je bilo samo do sredine prvog poluvremena, a onda Bosna protivniku u posljednjih 12.minuta prvog dijela ne dozvoljava postizanje niti jednog gola i na odmoru je ugodnih plus šest (13:7). Na početku drugog poluvremena se ta prednost i uvećava, a onda dolazi i do prve veće krize u Bosninoj igri, pa Derventa stiže na minus tri. To je ipak bio i maksimum koji su gosti dostigli u ovom meču, a na kraju je Bosna-Prevent došla do prednosti kao i na poluvremenu i vrijedne, zaslužene pobjede. Pojedinačno vrijedi spomenuti jedinog iskusnog igrača Bosne-Prevent, Edhema Sirću koji je ovom partijom podsjetio na najbolje dane i zabio je 11 golova, te bio pravi vođa na terenu. Ne pamtimo kada je Sirćo i u mlađim danima bio ovako efikasan, pa još i standardni doprinos u odbrani, dovoljno za epitet igrača utakmice. Mladi Kadić također zaslužuje pohvalu, jer ovaj vrlo mladi rukometaš igra silom prilika desno krilo i ovoga puta je briljirao sa sedam golova, uz samo dva promašaja, ali ne sa te pozicije. I svi ostali su bili vrlo dobri i jako borbeni, a to je ono što ustvari jedino od njih i možemo očekivati, samo da se slično ponašaju i u gostima. Ova pobjeda je donijela potpuni mir u redove visočkog premijerligaša, a prije zimske pauze, sljedećeg vikenda će se još dočekati i Gračanica, jedini tim koji je Bosna-Prevent pobjedila ove sezone na gostovanju.