Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Gradačac slavio u Visokom, ali još nije “crvena uzbuna”!

Rukometaši Bosna Prevent nisu uspjeli ni iz četvrtog pokušaja u ovoj polusezoni zabilježiti pobjedu. Dosadašnja tri poraza smo uračunali kao prihvatljive i normalne, ali ovaj večerašnji već ne može ući u tu kategoriju. Od utakmice protiv Gradačca smo očekivali da Bosna ponovi igru kao protiv Sloge, što bi vjerovatno bili dovoljno za trijumf, s obzirom da je protivnik slabiji, međutim ništa od toga. Mladi tim Bosna Prevent je odigrao jedan prilično loš meč i kao plod takve igre stigao je i novi poraz. Bosna je dobro otvorila utakmicu i imala do dva gola prednosti ali su gosti jednom serijom 4:0 preokrenuli rezultat i na odmor otišli sa golom prednosti (16:17). U prvih deset minuta drugog dijela je meč izjednačen, a onda slijedi period vrlo loše igre Bosne, što gosti serijom 6:1, pretvaraju u osjetnih pet golova prednosti (21:26). Tada se domaći bude i uz pomoć podrške negdje oko 300 gledalaca uspjevaju utakmicu vratiti u neizvjesnost, pa je u 51.minuti samo 26:27 za goste. Tada se utakmica i „lomila“, ali mladi tim Bosne Prevent nije imao snage da je potpuno preokrene, uslijedio je novi pad i na kraju poraz bez drame u završnici sa 29:34. Nije da je još uvijek dramatično kada je opstanak u pitanju, ali ovdje se računalo s bodovima, pa se lagano pali žuto svijetlo koje je predhodnica crvenog, a ono znači pravu uzbunu. Bosna Prevent u srijedu gostuje u Trebinju kod Leotara, a onda slijede dvije domaće utakmice zaredom, protiv Prijedora i Goražda koje će umnogome odrediti sudbinu kluba.