Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Rudar – Bosna 3:3, penal lutrija domaćinu

Nogometaši Bosne nisu uspjeli izboriti plasman u narednu rundu Kupa BiH, ali zaslužuju sve čestitke za ono što su danas prikazali na stadionu u Kaknju. Oni koji definitivno ne zaslužuju čestitke su glavni sudija i delegat meča na koje i stručni štab ima dosta prigovora, po nama sasvim opravdano, ali nažalost, tako je to u našem nogometu. Što se tiče same igre, Bosna od prve minute kreće hrabro u obračun sa prvoligašem Rudarom koji je naravno bio i favorit u ovoj utakmici. Ipak, nakon jedne greške Alijagića koji je  igrao, iako je bio povrijeđen, domaćin dolazi u vodstvo. To nimalo nije sputalo tim Bosne koji sjajnim presingom i odličnim kretanjem potpuno otupljuje akcije Rudara, pa se sve zanimljivo dešava na polovini domaćina. Glavni sudija Danijel Zrnić je propustio svirati penal nakon igranja rukom jednog domaćeg igrača, ali nekoliko minuta nakon toga Bosna poravnava golom Adnana Hodžića. Ni taj gol ne mijenja ništa na terenu, pa je Bosna i dalje puno bolja za što je nagrađena i drugim golom koji zabija Ćesa nakon što je izbjegao ofsajd zamku. Do odmora još jedna sporna situacija kada Zrnić ne svira prekršaj za Bosnu, a u nastavku akcije svira prekršaj M.Hodžića i pokazuje mu crveni karton. Već tada je bilo jasno da Bosnu očekuje pakleno drugo poluvrijeme, ali se nismo nadali da će se glavni sudija potpuno prikloniti domaćinu i to, kako nam tvrdi trener Bosne Adnan Fočić koji je bio prisutan u svlačionicama, na direktni  nagovor delegata Bajrambašića. Igrači Bosne igraju vrlo hrabro i u drugom poluvremenu i uspjevaju odoljevati, a onda kada nije moglo drugačije, Zrnić svira i sumnjiv penal za Rudar 20-tak minuta prije kraja. Gafurović je siguran za 2:2 i tada Rudar kreće još agresivnije, ali Bosna nije nimalo bezopasna iz kontranapada. Iz jednog takvog koji je izveden na briljantan način, Mirza Džafić opet Bosnu dovodi u vodstvo. Činilo se da će Bosna izdržati sve pritiske i nepravde do kraja, ali u samom finišu nakon velike gužve domaćin poravnava rezultat na 3:3. Pristupilo se izvođenju penala u kojima A.Hodžić i Puščul šutiraju preko gola, pa jedna odbrana Bekana nije bila dovoljna, tako da dalje ide Rudar, ali ne možemo reći baš i zasluženo. Bosna je sa deset igrača bila ravnopravan tim i ono što može da nas raduje je to da su igrači Bosne pokazali da su potpuno spremni za prvoligaško društvo u kojem će igrati od jeseni. Isto tako su zaslužili sve čestitke i popunjene tribine u subotu kada na proslavi titule u Visoko dolazi Tošk.