Travnik u finalu slavio sa 2:1, Bekan najbolji golman turnira

Nogometaši Bosne nisu uspjeli osvojiti prvo mjesto na 17.Memorijalnom turniru „Kenan Memija“ u Fojnici, jer je u današnjem finalu Ekipa Travnika pobjedila Bosnu sa 2:1. Međutim, ukupan utisak sa ovog turnira je veoma dobar. Bosna je prvog dana bila bolji rival od ekipe Novog Pazara i prikazan je odličan nogomet, dok ni danas u finalu Bosna nije razočarala. Opet je visočki tim bio bolji rival u prvom poluvremenu koje je završilo 1:1, a gol za Bosna je postigao Arnaut. Osim gola Bosna  je imala još niz prilika koje nije iskoristila. Treba reći i da su sudije oštetile Bosnu nekoliko navrata, poništivši dva gola žutoljubičastima, te dosudivši sumnjiv penal u finišu za Travnik iz kojeg je i postignut drugi gol, uz isključenje Hasanhodžića. Bosna je počela u sastavu: Bekan, Mujezinović, Hasanhodžić, Genjac, Krajišnik, M.Hodžić, Lendić(Hodžurda), Lepić, Fočić, Arnaut, Ćesa, a u drugom poluvremenu su zaigrali i I.Džafić i Alijagić. Treba još reći da je golman Bosne Amir Bekan proglašen za najboljeg golmana turnira i to mu je nakon turnira u Ilijašu i Vitezu, već treće takvo priznanje ovog ljeta. U toku naredne sedmice nogometaši Bosne će trenirati u Visokom, a sljedećeg vikenda bi trebali odigrati još jednu utakmicu, koja bi bila generalna proba za prvo prvenstveno kolo i gostovanje u Vitezu