Stadion Luke. Gledalaca: 400. Sudija: Sanel Silić (Cazin) 6,5. Pomoćnici: Samir Spahalić (Mostar) i Aldin Kuduzović (Bihać). Delegat: Tomo Krasić (Čitluk). Strijelci: 1:0 Arnaut (23), 1:1 Redžić (33), 2:1 Hodžurda (68). Žuti kartoni: Fočić, Hodžurda (Bosna), Trumić (Radnički). Igrač utakmice: Idriz Džafić (Bosna) 7.

BOSNA: Bekan 7, Mujezinović 7, M.Hodžić 6, Hodžurda 6,5, Krajišnik 5,5, Puščul 5,5(od 58.Lepić-) Šiljak 5,5(od 62.Alijagić-), Fočić 6,5, Arnaut 6,5, Ćesa 6(od 71.Mahmić-), I.Džafić 7. Trener: Adnan Fočić

RADNIČKI: Lugavić 5,5, Šubić 5,5, Jusufović 6, Trumić 6, Zulić 5,5, Mehanović 5,5, Niurić 5,5(od 75.Kitić-), Redžić 6(od 59.Čejvanović-), Jaranović 5,5(od 82.Džanić-), Brčkalić 6,5, Hadžić 6. Trener: Sadik Imamović

Nogometaši Bosne su u drugom kolu Prve lige Federacije ostvarili prvu pobjedu u svojoj povratničkoj sezoni u prvoligaško društvo. Očekivalo se da utakmica neće biti laka, jer je Bosna iznenada ostala bez nekih igrača, a i moral je bio malo poljuljan nakon poraza u Vitezu. Na tribinama je atmosfera bila vrlo dobra, ali su štimung ipak davali gostujući navijači, njih 50-tak. Počelo je vrlo dobro za Bosnu, jer je Ćesa već u prvoj minuti propustio veliku priliku da savlada gostujućeg golmana. Bosna je nastavila sa napadima, dok su se gosti orijentisali isključivo na kontranapade. Domaći su imali nekoliko poluprilika, a vodstvo je stiglo u 23.minuti kada Arnaut odmjerenim udarcem sa ivice šesnaesterca matira golmana Radničkog Lugavića. Očekivalo se tada da Bosna lagano dođe do pobjede, ali nakon jednog kornera i velike gužve u kaznenom prostoru, u 33.minuti za goste poravnava Redžić. To je malo šokiralo igrače Bosne, pa do poluvremena nismo vidjeli skoro ništa. Na početku nastavka Bosna kreće odlučnije i opet stvara nekoliko prilika, s tim da ni gosti ne ostaju dužni u kontranapadima i Bekan spašava Bosnu. Do novog vodstva Bosna stiže u 68.minuti. Bio je korner nakon kojeg se na drugoj stativi sjajno snalazi Hodžurda i pogađa mrežu, čime se iskupio za veliku grešku u Vitezu koja je Bosnu tada skupo koštala. Do kraja gosti jalovo nešto pokušavaju, ali ni Bosna nije bezopasna i za kraj Fočić pogađa stativu. Sve skupa, teška, ali zaslužena pobjeda Bosne u igri koja nije mogla baš oduševiti, međutim važno je da su upisani prvi bodovi i da je sada puno lakše. U narednom kolu Bosna gostuje u Tuzli kod Slobode.

{joomplucat:660 limit=27|columns=4}