Bosna-Prevent – Konjuh 28:30 (14:15)

KSC“Mladost“. Gledalaca: 400. Sudije: Žarko Hrstić i Mario Primorac (oba Ljubuški). Delegat: Dušan Popović (Banja Luka). Sedmerci: Bosna-Prevent 2(1), Konjuh 4(3). Isključenja: Bosna-Prevent 2 min, Konjuh 4 min.

BOSNA-PREVENT: Žiga (9 odbrana), Sirćo (6 odbrana, 1 sedmerac), Pekić, Antović 3, Imamagić, Burić, Mimić 5, Hurem 8(1), Omanović, Begić, Semić 2, Limo, Ahić 4, Skopljak 2, Vranac 4, Memić. Trener: Edhem Sirćo

KONJUH: Kamberović (9 odbrana, 1 sedmerac), Suljanović (2 odbrane), Hadžiomerović 7(3), Husić, Muhić, Memić, Suhonjić, Rahimić 6, Pejkušić, Dedić 4, Zildžić 2, Smajić 5, Begić 6, Tufekčić. Trener: Emir Junuzović.

I treći put ove sezone su rukometaši Bosne-Prevent poraženi na domaćem terenu i to sada već postaje ozbiljan problem. Nekako se mogao preboljeti onaj prvi poraz od Goražda, koji je i nadoknađen u Kaknju, ali nova dva i to vezana, protiv ekipa koje i nisu iz samog vrha, definitivno nemaju opravdanja. Može se ono pronaći u činjenici da opet nije bilo Lime, pa samim tim ni klasičnog desnog krila, pa onda da nije bilo pivota Geke, što je takođe hendikep, neki igrači su bili bolesni…itd. Uglavnom, opet je Bosna loše otvorila utakmicu, gosti su brzo stigli do tri gola prednosti. Do poluvremena je Bosna to dostigla, ali je u drugom opet Konjuh bježi na tri razlike, tako da je domaćin u stalnom dostizanju rezultatskog zaostatka. U par navrata je Bosna i uspjela, a posljednji put je bila blizu pet minuta prije kraja kada je Konjuh vodio 27:28. Tada slično kao i u Sarajevu prije sedam dana, ponestaje koncetracije i gosti slave pobjedu. Situacija za Bosnu-Prevent sada nije nimalo ugodna, jer slijedi gostovanje u Gradačcu, gdje objektivno visočki premijerligaš nema šta tražiti, a zatim u Visoko dolazi vrlo kvalitetni sastav Čelika