Četiri gola Enesa Skopljaka

Muška juniorska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u prijateljskoj utakmici u Tuzli savaldala je selekciju Tuzlanskog kantona sa 31:28 (15:13). Utakmica je odigrana u okviru priprema mladih bh. rukometaša za nastup na svjetskom juniorskom prvenstvu, koje će u drugoj polovini jula biti održano u našoj zemlji.

Iako nekompletni, reprezentativci BiH sredinom drugog poluvremena osigurali su visoko vodstvo, a na kraju i pobjedu.

Najefikasniji igrači u pobjedničkom timu bili su, Enes Skopljak, Elmir Građan i Muhamed Zulfić sa po četiri gola, dok su po tri postigli Ivan Miličević, Stefan Janković, Damir Halilković i Nemanja Bezbradica. U sastavu reprezentacije TK po četiri gola postigli su Bakir Buljugija i Haris Begić.

Na ovoj utakmici od aktivnog suđenja oprostili su se tuzlanski internacionalci Alija Hasić i Vladimir Jović, kojima su predstavnici RSBiH, članovi sudijske organizacije BiH i Kantona, te kolege i prijatelji uručili poklone i plakete. Oni su sudili utakmicu prvih pet minuta, a nakon toga su ih zamijenili mladi Aleksandar Jović i Nedim Arnautović.