Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Nogometasi NK Bosna danas su na vrlo lošem terenu stadiona Dolac u Novom Travniku, odigrali još jednu utakmicu u sklopu priprema za nastavak prvenstva. Lijepo i sunčano vrijeme je donekle ublažilo loše uvjete za igru, a malobrojna publika gledala je lijepu nogometnu predstavu protiv prvoligaša NK Iskra iz Bugojna. Strateg Ištuk je na teren poslao ekipu u sastavu: 1. Bekan 2. Mujezinović 3.Hasanhodžić 4. Pleh 5. Beširović 6. Bečirović 7. Salkić 8. Agić 9. Arnaut 10. Kalkan 11. Džafić. Na klupi za rezerve su ostala tri igrača iz juniorskog pogona na koje strateg Ištuk najozbiljnije računa; Frljak, Džafić i Bešlić, te golman Poračanin, Durmić, Muslić.

Prvo poluvrijeme obilježila je superiorna igra Bosne koja nije dozvolila gostima da stvore niti jednu prilku, a loš i grbav teren spriječili su da Džafić i Arnaut realiziju dvije kolosalne prilike. Međutim jedan nesporazum izmedju Pleha i Bekana rezultirao je da Iskra “ničim izazvana” postigne pogodak za 1:0. Tim rezultatom se otišlo na odmor. Početkom drugog poluvremena priliku su umjesto Agića i Džafića dobili Frljak i  Durmić, izlaskom Džafića u  špicu je zaigrao Kalkan. Nastavak igre donio je veću dinamiku u igri visočkih karioka koje su stvarale prilike pred golom Iskre a naročito preko lijevog krila gdje je igrao danas odlični Bečirović. Sredinom drugog poluvremena u igru ulaze Bešlic umjesto Kalkana te Muslić umjesto Mujezinovića. Iako je Bosna bila puno bolja, nažalost ofanzivci danas nisu bili golgeterski raspoloženi te je ostalo 1:0 za Iskru.

Bila je ovo dobra uvertira pred generalku sa ekipom FK Željezničar u nedjelju na Gradskom stadionu Luke.