Čapljina – Bosna-Prevent 27:25 (12:13)

Rukometaši Bosne-Prevent ni u Čapljini nisu uspjeli osvojiti neki gostujući bod, ali ovoga puta se visočki rukometaši nisu predali bez velike borbe. Bosna je u Čapljini odigrala jednu od boljih utakmica i u prvom poluvremenu su imali vodstvo i do pet golova razlike, dok je na poluvremenu bilo 13:12 za Bosnu-Prevent. U drugom poluvremenu su sudije donijele niz odluka na štetu Bosne, pa su se još i povrijedili Bećar i Vranac, tako da se poraz nije mogao izbjeći. Bilo je na kraju 27:25, a kod Bosne su se istakli Hurem, te oba golmana, Sirćo i Žiga, a odbrana je igrala vrlo dobro. U narednom kolu Bosnu-Prevent očekuje još jedno gostovanje i to kod Zrinjskog, izravnog konkurenta u borbi za opstanak.