BiH izgubila tri utakmice, četvorica Visočana solidni uz malu minutažu

Kadetska rukometna reprezentacija BiH u Bugojnu igra jedan vrlo jak međunarodni turnir na kojem osim naše selekcije učestvuju još i Crna Gora, Srbija, Hrvatska, Katar, Makedonija, Slovačka i Slovenija. Kadetrska rukometna reprezentacija  je za nas posebno zanimljiva, jer je selektor Jasmin Mrkonja za ovaj turnir pozvao i četvoricu igrača i Bosne-Prevent, Nedžada Imamagića, Eldara Bećaka, Berina Hrnjića i Vladana Lončara. Reprezentacija BiH je prvog dana turnira odigrala dvije utakmice i u obje je poražena. U prvoj je našu reprezentaciju ubjedljivo pobjedila Slovenija sa 28:19 i u tom meču su naši kadeti igrali slabo, a od Visočana je najveću minutažu dobio Hrnjić, dok je Imamagić uspio zabiti jedan gol. U drugom susretu su kadeti BiH odigrali puno bolje protiv selekcije Srbije, ali je na kraju ipak slavila gostujuća reprezentacija sa 21:20. Jedan od najboljih u redovima BiH je bio pivot Bosne-Prevent  Eldar Bećak koji je zabio četiri gola i izborio još nekoliko sedmeraca i isključenja. Lončar je u toj utakmici igrao samo odbranu, a Hrnjić i Imamagić nisu igrali. Danas je naša kadetska reprezentacija odigrala i treću utakmicu u grupi protiv selekcije Crne Gore i opet je završnica biula dramatična, a pobjedili su Crnogorci sa 25:24. Selektor Mrkonja u ovoj utakmici nije puno koristio igrače Bosne-Prevent, tako da je Lončar igrao najviše, ali samo u odbrani, dok je Bećak dobio desetak minuta na pivotu. Imamagić i Hrnjić nisu ulazili u igru. U nedjelju će naša kadetska reprezentacija igrati utakmicu za sedmo mjesto, a protivnik će biti ili Makedonija ili Katar za koji brani Visočanin Irhad Alihodžić