Bosna – Sloboda 26:26 (15:12)

RK Bosna2014.jpgKSC“Mladost“. Gledalaca: 400. Sudije: Saša Pandžić i Boris Šatordžija (oba Banja Luka). Delegat: Samir Suljević (Sarajevo). Sedmerci: Bosna 6(5), Sloboda 2(2). Isključenja: Bosna 2 min, Sloboda 8 min.

BOSNA (V): En.Sirćo (7 odbrana), Žiga (6 odbrana), Limo 2, Mimić 4(1), Balta 2, Zečević 5, Travančić, Imamagić 1, Bečak 2, Buljina, Lončar 7(4), Burić, Gogić 3, Sorguč. Trener: Mirza Handžić

SLOBODA: Bojić (20 odbrana), Mujezinović, Buljugija 5(1), Jahić 2, Sejdinović 1, Sabljić, Suhonjić 1, Huseinović 3, Brčaninović 7(1), Đulić 3, Šahdanović 2, Cerić, Serhatlić 2. Trener: Mirza Bulić

Rukometaši Bosne su ispustili prve domaće bodove ove sezone u utakmici koja je bila antipropaganda rukometa, jer su obje ekipe pravile jako puno grešaka, ali su na kraju Tuzlaci prezadovoljni, jer su od izgubljene utakmice došli do boda. Ni Bosna ne smije biti previše nezadovoljna remijem, kada se zna da je Sloboda nešto više od tri minute prije kraja imala dva gola razlike, međutim, ova utakmica je za Bosnu izgubljena puno prije toga. Od samog početka visočki rukometaši su u prednosti, ali u prvom dijelu nikada više od tri gola razlike, iako se Sloboda „nudila“ bezbrojnim greškama, a Bosna „uzvraćala“ velikim brojem promašenih zicera. Na početku drugog poluvremena je Sloboda osam minuta bez gola, ali Bosna ni to ne koristi na pravi način, iako prvi put imamo pet razlike i to u 42.minuti (19:14). Činilo se tada da gosti ne mogu više ništa napraviti, iako je razlika morala biti veća za domaćina. A onda je stigla kazna za sve promašaje koji su se nastavili uz sve više tehničkih grešaka, pa Sloboda pravi seriju od 6:0 i gosti u 49.minuti prvi put vode, a proslavio se golman gostiju Bojić, iako se mora reći da su gosti bili bez svog prvog golmana Beširevića. U finišu je Sloboda imala čak i dva razlike, Sirćo je odbranio par lopti, Sloboda ima napad na nerješenom rezultatu u posljednjoj minuti koji ne koriste i Bosni ostaje deset sekundi, uz igrača više na terenu da pobjede. Nažalost, posljednji napad je traljavo izveden, pa nije ni bilo šuta prema golu, tako da jedan bod odlazi u Tuzlu, a Bosni ostaju brige i serija teških utakmica koja počinje gostovanjem u Derventi u sljedećem kolu.